KURUMSAL KİMLİK

KURUMSAL KİMLİK

Marka ve firmaların sahip olduğu nitelikleri, ürünleri ve hizmetleri hedef kitleye sunabilmek görsel tasarım önemlidir.

Kurumsal kimlik örnekleri farklı yerlerde sık sık karşımıza çıkar...

Kurumsal kimlik yaptığınız işin görsel yansımasıdır. Kurumsal kimlik kavramı logoları, kartvizitleri, zarfları, antetli kağıtları, web sitesi ikonları ve broşürler gibi birçok görsel ögeyi içine alır. Bu görsel ögelerin kurumsal kimlik çalışması olarak kabul edilebilmesi için belli bir tarz ve formata uygun olarak yapılmaları gerekir.

Kurumsal kimlik nedir sorusunun cevabı da burada gizli. Yukarıda bahsi geçen format ve tarz yani biçim, sizin marka kimliğinizi de yansıtacak şekilde olmalıdır. Yani marka kişiliiği ve imajına yönelik görsel tasarımlar ortaya koyulmalıdır. Bu, ortaklarınızın ve müşterilerinizin gözünde şirketinizin daha zarif ve profesyonel görünmesini sağlar. Ayrıca markanızın tanınırlığını da olumlu yönde etkiler. Hedef kitlenizin marka ve firmaya olan güvenini artırır. İyi bir kurumsal kimlik ile yakalanan markalaşma, akıllıca kullanıldığında işlerinizi büyük ölçüde artırabilen önemli bir araçtır. Bu noktada, benzersiz bir kurumsal kimlik geliştirmenin önemi göz ardı edilemez.

Bizler kurumsal kimlik tasarımı konusunda edindiğimiz tecrübeleri yeni projelere aktarmaya hazırız. Grafik tasarımı alanında sahip olduğumuz profesyonel beceri ile yaratıcılığımızı harmanlayarak en orijinal kurumsal kimliklere sahip olmanızı sağlıyoruz.

Bir kurumsal kimliğe sahip olmanın profesyonel bir firma imajı için zorunlu olduğunu unutmayın. Bu kimliğin bizler gibi profesyonellerin elinden çıkmış bir tasarım olmasının çok önemli olduğunu daha iyi anlatabilmek açısından şimdi size bazı sebepler sunacağız.


PROFESYONEL OLARAK TASARLANMIŞ KURUMSAL KİMLİĞE NEDEN İHTİYAÇ DUYARSINIZ?

  • Marka ve ürünlerinizin tanınırlığını arttırmak için çok etkili bir yöntemdir.
  • Rekabet ortamında fark yaratabilmenizi sağlar.
  • İş ortaklarınız, hedef kitleniz ve toplumun geri kalanının gözünde daha güvenilir bir imaja sahip olmanızı sağlar.
  • Yürüteceğiniz reklam ve pazarlama kampanyalarında daha etkili sonuçlar almanızı sağlar.
  • Firma imajınızı güçlendirir

Görüldüğü üzere profesyonel olarak hazırlanmış bir kurumsal kimlik ile ticari faaliyetleriniz doğrudan doğruya bağlantılı. Bu nedenle kaliteli, şık ve firmanızın özünü yansıtan tasarımlara sahip olmak çok önemli. Grafik yazılımlarını kullanmaktan öte, estetik kaygılarla yaptığımız tasarımlar ile sizler için en kaliteli kurumsal kimlikleri tasarlayacağımızı biliyoruz. İstek ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda, markanızın bütün unsurlarını hesaba katarak sizleri yansıtan tasarımlar için tek yapmanız gereken bizimle irtibata geçmek.

Peki bizler bu tasarım hizmetini verirken neleri baz alıyoruz?

KURUMSAL KİMLİĞİN TEMEL ÖGELERİ

Şirket Adı: Tescilli bir firma adı, bir markayı tanıtmak için kullanılan ana unsurdur. Ürün ve hizmetlerinizi rakiplerinizin sunduğu benzer ürünlerden farklı olduğunuzu anlatmakta yardımcı olacak ilk ve en önemli unsurdur.
Özel logo: Logo tasarımı (renkler, yazı tipleri, vb.) Marka tarzınızı somut olarak şekillendirmenin ana unsuru. Profesyonel tasarımcılarımız bütün bu unsurları dikkate alarak size en uygun logoyu tasarlayacaktır.
Renk uyumu: Her tonun kendi çağrışımları vardır ve farklı duygular uyandırır. Dengeli renk kombinasyonu, hedef kitlenize doğru mesajı göndermenize ve markanızı her ortamda tanınabilir hale getirmenize yardımcı olur. Bu konunun insan psikolojisi üzerindeki etkilerini bildiğimizden, size ve hedef kitlenize en uygun renkleri seçeceğimizden emin olabilirsiniz.
Kırtasiye: (kartvizit, antetli kağıt, zarf vb.). İyi tasarlanmış kırtasiye ürünleri ile, hemen her sektörde marka imajınızı geliştirebilir ve yükseltebilirsiniz. Ayrıca kırtasiye ürünleri ile firmanızın profesyonel imajının da güçlenmesini sağlayabilirsiniz.

Unutmayalım ki, şirket kimliği ve imajı gerçek kişilerin sahip oldukları profillere benzer. Bu nedenle en özenli şekilde oluşturulmaları gerekir. Ürünlerinizin yüksek kalitede olması hiçbir zaman tek başına yeterli bir unsur değildir. Zira yapılan birçok araştırmada insanların öncelikle marka imajından etkilendikleri ortaya çıkmıştır. Bu nedenle ilk görüşte fark yaratacak ve dikkat çekecek kurumsal kimlik unsurlarına sahip olmak en önemli tanıtım unsurudur. Tutundurma faaliyetleriniz sırasında hedef kitlenizin zihninde kalıcı ve pozitif izler bırakmanın en etkili yolu, marka özünü ve imajını görsel olarak aktarabilmekten geçer.

Marka kimliğiniz, sizi müşterileriniz için anında tanınabilir kılan şeydir. Hedef kitleniz marka kimliğinizi ürün veya hizmetinizle ilişkilendirir böylece bu kimlik siz ve müşterileriniz arasındaki pozitif bağlantıyı kurar. Son olarak, iyi tasarlanmış bir kurumsal kimlik ile marka sadakati oluşturmak da çok daha kolay olacaktır. Müşterilerinizin marka algısını şekillendirebileceğiniz marka ile hedef kitlenin psikolojik anlamda bir bağ kurmasını sağlayabileceksiniz.

Biz, bu tür önemli detaylar ve daha fazlasının bilincinde çalışmaya devam ediyoruz. En estetik ve şık tasarımları, marka kimliğinizle harmanlayarak sizlere sunuyoruz!

implant